جوايز                تمدید مهلت ثبت نام و مبلغ جوايز
  اطلاعیه 3
احتراما ، با توجه به تماس مکرر شما عزیزان مبنی بر تمدید زمان ثبت نام به اطلاع می رساند این تاریخ تا 96/11/25 تمدید شد.
طبق تصميم شوراي سياستگزاري مسابقه ملي طراحي بدنه استاندارد كاشي و سراميك   به برندگان در سه رده پرسلان ، كف و بدنه به ترتيب براي تيم هاي اول مبلغ 15 ميليون ريال ، تيمهاي دوم 10مبلغ ميليون ريال و تيم هاي سوم مبلغ 5 ميليون ريال اهداء خواهد شد مشروط به كسب حدنصاب امتياز مورد نياز با توجه به راي هيأت داوران.
  اطلاعیه 4

با توجه به اعلام قبلي مبني بر شرط رتبه بندي بر حسب حد نصاب نمره اكتسابي اعلام مي گردد:
حداقل كسب امتياز جهت رتبه بندي كسب نمره 70 از 100 مي باشد
شرط كسب رتبه اول در سه رده كف- بدنه كسب امتياز 95 تا 100 مي باشد و تيم هايي كه نمره كمتر از 95 را كسب نمايند در رتبه هاي دوم و سوم قرار خواهند گرفت.
 
تبصره : در صورتيكه بيش از سه تيم بتوانند رتبه 95 تا 100 راكسب نمايند قاعدتا تيمي كه بيشترين نمره را كسب كرده رتبه اول و دو تيم بعدي به عنوان نفرات دوم وسوم معرفي مي شوند.

  تصمیمات مهم مسابقه

اطلاعیه  شماره یک

بنا به تصمیم کمیته علمی مسابقه و در راستای شفاف سازی و پاسخ به سوالات بعضی از شرکت کنندگان توضیحات ذیل که در نحوه مشارکت و برگزاری مسابقه موثر می باشد به اطلاع می رسد :

1-      ملاك بررسي معيارها و پارامترهاي مسابقه ، استاندارد ملي 25 مي باشد

2-      نمونه ها بايد در مقياس آزمايشگاهي  تهيه گردد نه صنعتي

3-   تيم داوري اين اجازه را دارند كه در حضور نماينده تيم هاي برتر و بوسيله نمونه مواد اوليه كه حداقل براي هر آيتم 500 گرم ميباشد مجددا اقدام به آماده سازي و تست نمايند و در صورت عدم تطابق نتايج اوليه با نمونه شاهد ، نتيجه آن تيم را باطل اعلام نماید و تيم بعدي در صورت كسب حد نصاب بعنوان برنده معرفي شود.

4-      تيم ها الزاما بايد از مواد اوليه ايراني جهت ساخت نمونه ها استفاده نمايند.

5-      مقررشد ميزان روشنايي پخت ، معياري جهت تشخيص سفيدي باشدكه توسط داوران مشخص مي شود.

6-   توافق شد براي حصول نتيجه بهتر، تيم هاي برنده اول تا سوم بر اساس حداقل امتياز لازم انتخاب شوند که در نتیجه حداكثر 9 تيم در سه رده، بدنه ، كف و پرسلان می توانند به عنوان برنده مشخص و جايزه دريافت نمايند.(بر اساس این تصمیم ، بدلیل عدم کسب حداقل امتیاز این امکان وجود دارد که در یک یا چند رده نفرات برتر نداشته باشیم)

  اطلاعیه 2
  معرفی مسابقه

اگر تاريخچه اختراعات و اکتشافات و دستيابي هر ملت به پيشرفتهاي علمي را مطالعه کنيم معمولا به اين نتيجه خواهيم رسيد که تراوش افکار از ذهنهاي خلاق در اجتماعات و نشستهاي گروهي از قول به فعل تبديل شده است. حال هرگاه اين نشستها جنبه مسابقه به خود بگيرد انگيزه و رغبت افراد براي حضور در آنها و بيان نقطه نظرات و ديدگاه هايشان بيشتر و غني تر خواهد بود. در زمينه هاي صنعت و تکنولوژي که علاوه بر قشر دانشجويي و خلاق جامعه اصحاب صنايع اعم از کارگران و مهندسين و کلا"سرمايه گذاران مالي و فکري همواره بدنبال نوآوري و شکوفايي هستند اين مهم از درجه اهميت بيشتري برخوردار بوده و هست.

 با مطالعه سابقه و گذشته مسابقاتي چون بتن,پلهاي ماکاروني,روبوتيک و... صنعت جايگاه و پايگاه خود را در قشر تحصيلکرده و دانشگاهي باز کرده و برگزاري مسابقاتي از اين دست مي تواند در بلند مدت موجب تشويق دانشجويان در جهت افزايش سطح علمي و فني آنان گردد. در جهان امروز برگزاري مسابقات در حقيقت بيان حداکثر قابليتها,توانمنديها و کارايي محصولات توليد شده در زمينه هاي صنعتي,تجاري و... و در حقيقت به رخ کشيدن توانايي يک گروه جمعيت و يا ملت بر ديگران است.

 با توجه به برگزاري چند دوره مسابقات عمليات حرارتي در سطح دانشگاههاي کشور احساس وجود يک خلا براي آزمودن تولید بدنه استاندارد کاشی ، سرامیک و پرسلان,سبب شد تا دفتر ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه آزاد اسلامي واحد ميبد با محوریت گروه سرامیک این دانشگاه و همراهی و همفکری نمایندگانی از صنعت اقدام به طرحی این مسابقه نماید. هدف از اين رقابت بالا بردن ميزان فعاليتهاي دانشجويي و پژوهشگران، رقابت بین کارشناسان سرامیک و همچنين ترغيب صنعتگران اين عرصه به رقابت براي بالا بردن سطح کيفي محصولات خود است و امیدواریم روزی این مسابقات به درجه ای برسد که کارخانجات تولید کاشی و سرامیک منطقه که 46 درصد کاشی کشور را تولید می کنند با افتخار لوگو و برند مسابقات را بر روی بسته بندی ها خود درج نمایند .

 از آنجاييکه دانشگاه آزاد اسلامي واحد ميبد به عنوان اولين واحد دانشگاه آزاد در سطح کشور که مبادرت به راه اندازي رشته مهندسي مواد-سراميک نموده و تاکنون هزاران  نفر در اين زمينه فارغ التحصيل و جذب کارگاههاي صنعتي کشور شده اند اين قابليت را دارد که با استفاده از اندوخته هاي علمي و امکانات اجرايي و همچنين تجربه  برگزاري اولين همايش ملي سراميک ميبد در سال 1386,براي اولين بار در کشور اين مسابقات را در سطح دانشگاهها,مراکز پژوهشي و واحدهاي صنعتي فعال در کشور برگزار نمايد و طبيعي است حضور فرهيختگان,دانشمندان و صنعتگران استان تواناي يزد و شهرستان پوياي ميبد رونق و جلوه خاصي به اين مسابقه خواهد بخشيد و بطور قطع نتيجه آن افزايش ارتباط صنعت و دانشگاه و حاصل آن بالا بردن سطح کيفيت و کميت در محصولات صنايع با استفاده از حداقل امکانات خواهد بود.

 باشد که نتیجه این کارِ نیک اندیشان، ثمره اش نصیب کشور جمهوري اسلامي ايران شود و به اميد آنکه در راستاي پيام های مقام معظم رهبري ، ما هم سهمي هرچند کوچک در نوآوري و شکوفايي صنعت سراميک و تولید و اشتغال ملی داشته باشیم.

انشاءالله

تاریخ های مهم

زمان برگزاری : 7 /12/ 1396  

آخرین مهلت ثبت نام در مسابقه : 1396/11/25

آخرین مهلت ارسال نمونه ها : 1396/11/30

دبیرخانه مسابقه

آدرس: ميبد - كيلومتر 3 جاده ميبد يزد - دانشگاه آزاد اسلامي واحد ميبد - مرکز آنالیز مواد و سرامیک
كد پستي: 8965151567
Email: ceriran@maybodiau.ac.ir
تلفن مستقیم : آقای سید علی محمد امامی
035-32370955 ، 09132567096


  
روز شمار همایش

0-1
  برگزار کنندگان
  حامیان