آغاز به کار وب سایت و سامانه ثبت نام در مسابقه طراحی سرامیک               
  معرفی مسابقه

اگر تاريخچه اختراعات و اکتشافات و دستيابي هر ملت به پيشرفتهاي علمي را مطالعه کنيم معمولا به اين نتيجه خواهيم رسيد که تراوش افکار از ذهنهاي خلاق در اجتماعات و نشستهاي گروهي از قول به فعل تبديل شده است. حال هرگاه اين نشستها جنبه مسابقه به خود بگيرد انگيزه و رغبت افراد براي حضور در آنها و بيان نقطه نظرات و ديدگاه هايشان بيشتر و غني تر خواهد بود. در زمينه هاي صنعت و تکنولوژي که علاوه بر قشر دانشجويي و خلاق جامعه اصحاب صنايع اعم از کارگران و مهندسين و کلا"سرمايه گذاران مالي و فکري همواره بدنبال نوآوري و شکوفايي هستند اين مهم از درجه اهميت بيشتري برخوردار بوده و هست.

 با مطالعه سابقه و گذشته مسابقاتي چون بتن,پلهاي ماکاروني,روبوتيک و... صنعت جايگاه و پايگاه خود را در قشر تحصيلکرده و دانشگاهي باز کرده و برگزاري مسابقاتي از اين دست مي تواند در بلند مدت موجب تشويق دانشجويان در جهت افزايش سطح علمي و فني آنان گردد. در جهان امروز برگزاري مسابقات در حقيقت بيان حداکثر قابليتها,توانمنديها و کارايي محصولات توليد شده در زمينه هاي صنعتي,تجاري و... و در حقيقت به رخ کشيدن توانايي يک گروه جمعيت و يا ملت بر ديگران است.

 با توجه به برگزاري چند دوره مسابقات عمليات حرارتي در سطح دانشگاههاي کشور احساس وجود يک خلا براي آزمودن تولید بدنه استاندارد کاشی ، سرامیک و پرسلان,سبب شد تا دفتر ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه آزاد اسلامي واحد ميبد با محوریت گروه سرامیک این دانشگاه و همراهی و همفکری نمایندگانی از صنعت اقدام به طرحی این مسابقه نماید. هدف از اين رقابت بالا بردن ميزان فعاليتهاي دانشجويي و پژوهشگران، رقابت بین کارشناسان سرامیک و همچنين ترغيب صنعتگران اين عرصه به رقابت براي بالا بردن سطح کيفي محصولات خود است و امیدواریم روزی این مسابقات به درجه ای برسد که کارخانجات تولید کاشی و سرامیک منطقه که 46 درصد کاشی کشور را تولید می کنند با افتخار لوگو و برند مسابقات را بر روی بسته بندی ها خود درج نمایند .

 از آنجاييکه دانشگاه آزاد اسلامي واحد ميبد به عنوان اولين واحد دانشگاه آزاد در سطح کشور که مبادرت به راه اندازي رشته مهندسي مواد-سراميک نموده و تاکنون هزاران  نفر در اين زمينه فارغ التحصيل و جذب کارگاههاي صنعتي کشور شده اند اين قابليت را دارد که با استفاده از اندوخته هاي علمي و امکانات اجرايي و همچنين تجربه  برگزاري اولين همايش ملي سراميک ميبد در سال 1386,براي اولين بار در کشور اين مسابقات را در سطح دانشگاهها,مراکز پژوهشي و واحدهاي صنعتي فعال در کشور برگزار نمايد و طبيعي است حضور فرهيختگان,دانشمندان و صنعتگران استان تواناي يزد و شهرستان پوياي ميبد رونق و جلوه خاصي به اين مسابقه خواهد بخشيد و بطور قطع نتيجه آن افزايش ارتباط صنعت و دانشگاه و حاصل آن بالا بردن سطح کيفيت و کميت در محصولات صنايع با استفاده از حداقل امکانات خواهد بود.

 باشد که نتیجه این کارِ نیک اندیشان، ثمره اش نصیب کشور جمهوري اسلامي ايران شود و به اميد آنکه در راستاي پيام های مقام معظم رهبري ، ما هم سهمي هرچند کوچک در نوآوري و شکوفايي صنعت سراميک و تولید و اشتغال ملی داشته باشیم.

انشاءالله

تاریخ های مهم

زمان برگزاری : 7 /12/ 1396  

آخرین مهلت ثبت نام در مسابقه : 1396/11/11

آخرین مهلت ارسال نمونه ها : 1396/11/23

دبیرخانه مسابقه

آدرس: ميبد - كيلومتر 3 جاده ميبد يزد - دانشگاه آزاد اسلامي واحد ميبد - مرکز آنالیز مواد و سرامیک
كد پستي: 8965151567
Email: ceriran@maybodiau.ac.ir
تلفن مستقیم : آقای سید علی محمد امامی
035-32370955 ، 09132567096


  
روز شمار همایش

038
  برگزار کنندگان
  حامیان